Dark Light
, ,

OMEGA 3 GOLD

Availability:

Out of stock


  • За мозочна* и срцева функција**
  • Рибино масло (есенцијално) 1000 mg
  • ЕPA () 330 mg
  • DHA () 220 mg
  • Витамин Е 12 mg
  • Во дневно сервирање (1 капсула)
  • Високо можни масни киселини

150 ден990 ден

Clear

Omega-3-Gold од Body Attack се висококонцентрирани  меки гел-капсули со здрави Омега-3 масни киселини од рибино масло. Она што е посебно за овие екстра-концентрирани гел-капсули со е нивната висока содржина на есенцијални масни киселини: еикозапентаеноична киселина (330 mg EPA) и докосахексаеноична киселина (220 mg DHA), кои се важни компоненти за здрава и балансирана исхрана.

Забелешка: Ве молиме консултирајте се со Вашиот лекар пред земање на омега-3 гел капсули доколку користите антиокагуланти.

Состав: рибино масло2, мека желатинска капсула (желатин (говедски), хумектант (глицерин), вода), a-токоферол ацетат (витамин E).

2Користени видови на риби : сардини и инчуни.

Додаток во исхраната во форма на капсули со масни киселини од рибино масло и витамин Е.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Да се чува подалеку од дофат на мали деца.

Ако се чува неотворено на ладно, суво место, рок на употреба / лот бр.: означено на пакувањето. По отворањето, користете брзо. Да се чува подалеку од директна топлина и светлина.

 

 

 

 

 

 

 

 

SHOPPING CART

close