Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Nutrend BCAA 2:1:1 Powder, 400g

Бренд:
Шифра: N/A

1.390 ден

Без вештачки бои Без шеќер

Вкусна мешавина координирана од три есенцијални амино киселини во сооднос 2:1:1 во инстант форма, дополнета со цинк и витамини од групата Б. Специјално формулиран за поддршка на синтезата на протеини, подобрување на метаболичките и имунолошките функции, го одложува заморот и ги зголемува перформансите.

Нето содржина: 400 g | 40 дози

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Вкусна инстант мешавина од три есенцијални амино киселини

  • 6000 mg BCAA по доза
  • Сооднос 2:1:1 на амино киселини
  • Витамини Б1, Б3, Б6
  • Цинк
  • Инстант мешање
  • Без вештачки бои
  • Без шеќер

Употреба

Измешајте 10 g со 300 – 400 ml вода и пијте 15 минути пред физичка активност или веднаш по завршувањето на тренингот. Можете да го пиете и за време на физичка активност. Максималната дневна доза е 10 g. Не ја надминувајте препорачаната доза.

Нутритивни вредности

Вкус: Blue Raspberry 100 g Доза – 10 g
Енергија 1 433 kJ/337 kcal 143 kJ/34 kcal
Масти 0 g 0 g
– од кои заситени масти 0 g 0 g
Јаглехидрати 1,9 g 0,19 g
– од кои шеќери 0 g 0 g
Влакна 0,1 g 0,01 g
Протеин 80,0 g 8,0 g
Сол 0 g 0 g
L-Леуцин 30 000 mg 3 000 mg
L-Изолеуцин 15 000 mg 1 500 mg
L-Валин 15 000 mg 1 500 mg
L-Глутамин 31 957 mg 3 196 mg
Цинк 20 mg = 200 %* 2 mg = 20 %*
Ниацин (Витамин В3) 80 mg = 500 %* 8 mg = 50 %*
Тијамин (Витамин В1) 11 mg = 1 000 %* 1,1 mg = 100 %*
Витамин B6 40 mg = 2 857 %* 4 mg = 286 %*

Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal). Доза: 10 g = приближно 1/2 дозерка.

Состојки

Blue Raspberry (Сина Малина)

Мешавина од инстант BCAA (L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин, емулгатор сончоглед лецитин), L-глутамин, регулатор на киселост лимонска киселина, вкус, засладувачи ацесулфам К и сукралоза, агенси против стврднување калциум фосфат и силикон глуконат, никотинамид, пиридоксин хидрохлорид, тиамин хидрохлорид, брилијантна сина боја. Овој производ може да содржи траги од соја и млечни протеини.

Складирање

По отворањето да се чува на температура до 25°C и да се користи во рок од 3 месеци

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Производител: Nutrend D.S. Chválkovice 604, Olomouc 779 00, Чешка.

Дополнителни информации

Вкусови

Blue Raspberry

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Nutrend BCAA 2:1:1 Powder, 400g 1.390 ден
Избери опции
error:
Кошничка затвори