Dark Light
-20%
, , ,

L-Carnitine 2000 – 1000 ml Lemon Green Tea


  • Топење на мастите
  • 2000 мг L-карнитин во сервирање
  • Брза апсорпција

1.190 ден 1.490 ден

L ‑ Carnitine Comfortable Shape 2000 е моќен концентрат на L ‑ карнитинот во течна форма. L ‑ Карнитинот е аминокиселина, е супстанца што ја користи телото за производство на енергија од слободни масни киселини. L ‑ Карнитинот помага со намалување на заморот , подобрување на физичките перформанси,подобрување на метаболизмот,намалување на холестеролот во крвта и намалување на прекумерната телесна тежина. Производот исто така го подобрува имунолошкиот систем, ја обновува мукозата на гастроинтестиналниот тракт, ја нормализира кардиоваскуларната активност, го смирува нервниот систем и се гарантира добро расположение!

Употреба: Земете едно сервирање дневно (20 ml) течен Л-карнитин, чист или растворен во вода.

Нутритивни факти Во 100 ml Во сервирање
Енергетска вредност 12,9 kJ (3,0 kcal) 2,6 kJ (0,6 kcal)
Масти < 0,1 g < 0,1 g
од кои заситени масни киселини <0,1 g < 0,1 g
Јаглехидрати 0,2 g < 0,1 g
од кои шеќер 0,1 g < 0,1 g
Протеин < 0,1 g < 0,1 g
Сол <0,1 g < 0,1 g
Л-карнитин 10000 mg 2000 mg
Екстракт од зелен чај 100 mg 20 mg
-од кои кофеин 7.1 mg 1.4 mg
-од кои полифеноли 10 mg

Состав: Вода, Л-карнитин (10%), концентрат сок од лимон (1%), закиселувачки агенс (млечна киселина), арома, средство за зачувување (калиум сорбат ), екстракт од зелен чај, засладувачи (цикламат натриум, ацесулфам-К, сахарин ), Емулгатор Е471.

SHOPPING CART

close