Dark Light
, ,

KFD ZINC – 120 SERVINGS!


KFD Zinc. Додаток во исхраната. 

290 ден

Состав: филер: целулоза, цинк глуконат (цинк), обвивка на капсулата (желатин), агенси против згрутчување: магнезиумови соли на масни киселини и силициум диоксид.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Чувајте надвор од дофат на деца. Чувајте на собна температура на суво и ладно место. Заштитете од влага и светлина. Производот не се препорачува за бремени жени и деца.

 

 

 

SHOPPING CART

close