Dark Light
-18%
,

KFD PROBIOTIC – 60 KAPS.

Availability:

Out of stock


  • Дури 10 видови на пробиотични бактерии
  • Прoбиотик додаток (FOS)

890 ден 1.090 ден

Out of stock

Состав: обвивка на капсулата: хидроксипропил метилцелулоза, фруктоолигосахариди (FOS), Lactobacillus acidophilus MTCC-25234, Lactobacillus rhamnosus MTCC-25249, Lactobacillus casei ACC-0008, Bifidobacterium longum MTCC-25324, Lactobacillus plantarum MTCC-25314, Bifidobacterium breve AC-0012, Bifidobacterium infantis ACC-0011, Bifidobacterium bifidum MTCC-25322, Streptococcus thermophilus ACC-0019, Saccharomyces boulardii MTCC-25315.

Предупредување: Производот е наменет за возрасни лица. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Не се препорачува за бремени жени и доилки.

Начин на складирање: Чувајте надвор од дофат на деца. Чувајте на собна температура на суво и ладно место, најдобро во фрижидер (не во замрзнувач). Заштитете од светлина и влага.

 

 

 

 

SHOPPING CART

close