Dark Light
-25%
, ,

KFD PREMIUM CREATINE – 500 G – Green Apple

Availability:

Out of stock


KFD Creatine. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи.

590 ден 790 ден

Out of stock

KFD Creatine. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи.

Состав: креатин монохидрат, регулчатор на киселост: лимонска киселина, арома, екстракт од цвекло, засладувачи: сукралоза и стевиол гликозиди.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Производот не е наменет за лица кои имаат болести на црниот дроб или бубрезите.

Начин на складирање: Чувајте во затворено пакување, во чиста и проветрена просторија, на собна температура. Чувајте надвор од дофат на деца. 

 

SHOPPING CART

close