Dark Light
, , ,

KFD OMEGA 3+ 90 KAPS.


Omega 3+ е додаток во исхраната кој ја надополнува исхраната со омега 3 масни киселини.

590 ден

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Не користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Чувајте надвор од дофат на деца. Чувајте на собна температура на суво и ладно место. Заштитете од светлина и влага. Не се препорачува за деца и бремени жени.

Состав: рибино масло (стандардизирано 65% омега 3 масни киселини), говедски желатин, врзувачки агенс: глицерол, вода, ДЛ-алфа-токоферил ацетат (витамин Е), антиоксидант: мешани токофероли.

 

 

SHOPPING CART

close