Dark Light
-10%
, ,

Iso Whey Zero 2270 g

BiotechUSA Iso Whey Zero

–       Без лактоза** –       Без шеќер –       Без глутен –       Без палмово масло

 

4.490 ден 4.990 ден

Clear

Протеински напиток во прав со шеќери и засладувачи

Збогатена храна | без конзерванси

Препорачана употреба: Измешајте 1 сервирање (25 g = 1 рамен дозер полн до горната ознака = 2 полни лажици) од производот со 200 ml или 350 ml** вода во шејкер. (**Во случај на поголемо разредување, готовиот производ за пиење е без лактоза.) Во деновите кога имате тренинг земете 1 сервирање наутро и 1 сервирање веднаш по тренинг. Во деновите кога одморате, земете 1 сервирање наутро и 1 сервирање навечер.

Состав: протеински изолат од сурутка 82% [протеински изолат од сурутка, емулгатор: лецитини (соја)], Л-глутамин 5,5%, кремер [делумно хидрогенизирана кокосова маст, обезмастено млеко во прав, емулгатори (Е471, Е472а), глукозен сируп, сукроза, млечен протеин, стабилизатор (калиум фосфат), агенс против згрутчување (калциум фосфат)], ароми, чоколадо во прав [какао маса, какао путер, какао во прав со намалена масленост, емулгатор: лецитини (соја), арома], емулгатор: лецитини (соја), згуснувач (карагенан, ксантанова гума), цимет, сол, агенс против згрутчување (силициум диоксид), Л-леуцин 0,2%, Л-изолеуцин 0,1%, Л-валин 0,1%, засладувач (сукралоза).

Произведено во погон во кој се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

 

SHOPPING CART

close