Dark Light
, ,

Hydro Whey Zero 1816 g

Availability:

Out of stock


 

–       Без шеќер –       Без глутен –       Без масти

3.790 ден

Протеински напиток во прав со аминокиселини и засладувачи

Збогатена храна

Состав: хидролизиран протеин од сурутка 43%, протеински изолат од сурутка, Л-глутамин 5%, ароми. Л-аргинин 2%,  емулгатор: лецитини (соја), кремер [кокосова маст, малтодекстрин, растителен протеин, агенс против згрутчување (силициум диоксид)], сол, згуснувач (карагенан), засладувач (сукралоза), боја (тартразин)***. ***Тартразин: мозже да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај деца

Произведено во погон во кој се процесираат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, ракови, сулфур диоксид и јаткасти плодови.

Рок на употреба (ден/месец/година): означено во белото поле на пакувањето (LOT/EXP).

Чувајте во добро затворено пакување, на ладно, суво место.

 

 

SHOPPING CART

close