Dark Light
-22%
, , ,

GALVANIZE ZMB PRO | 60 caps

Availability:

Out of stock


  • Формула со цинк, магнезиум и витамин Б6
  • Витамини и минерали

690 ден 890 ден

Out of stock

ZMB PRO

Формула со цинк, магнезиум и витамин Б6

Витамини и минерали

46,1 g нето тежина 60 капсули

Omega 3 е додаток на исхраната во капсули. Неговите активни состојки се комбинација од цинк, магнезиум и пиридоксин (витамин Б6), кои обезбедуваат голем број здравствени придобивки. Само за именување неколку, овие состојки придонесуваат за нормална синтеза на протеини (цинк, магнезиум), за одржување на нормални коски (цинк, магнезиум), за одржување на нормалните нивоа на тестостерон во крвта (цинк), кон нормалниот метаболизам на јаглени хидрати (цинк), до нормален енергетски метаболизам (магнезиум, Б6) и заштита на клетките од оксидативен стрес (цинк, магнезиум) *.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

SHOPPING CART

close