Dark Light
, ,

GALVANIZE OMEGA3 | 100 caps

Availability:

Out of stock


  • Омега 3 со висока содржина на DHA и
  • ЕРА Рибино масло 

690 ден

Out of stock

OMEGA 3 Масни киселини

Омега 3 со висока содржина на DHA и ЕРА Рибино масло 

136,5 g нето тежина 100 капсули

Omega 3 е додаток на исхраната во мека гел капсула која содржи извори на EPA и DHA масни киселини. Овие добри масни киселини придонесуваат за нормална функција на срцето (DHA и EPA)*. Корисен ефект се постигнува со дневна доза од 250 mg на EPA и DHA.

*Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не се препорачува за деца, бремени жени и доилки. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза.

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

SHOPPING CART

close