Dark Light

GALVANIZE D-FAT NITE | 90 caps

Availability:

Out of stock


  • Управување со телесната тежина
  • Без стимуланти

990 ден

Out of stock

D-FAT NITE

Управување со телесната тежина

Без стимуланти

73,7 g нето тежина 90 капсули

D-Fat NITE е додаток на исхраната во капсули дизајниран да ги поддржи вашите цели за управување со тежината додека спиете. Многу слични формули вклучуваат кофеин, правејќи ги овие производи непогодни за консумирање пред спиење или за непрекината долгорочна употреба. Меѓу деветте активни состојки, ќе најдете извори на витамин Б6, магнезиум и цинк.

Внимание: Да се чува подалеку од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Користете го за дополнување на урамнотежена исхрана. Не користете повеќе од препорачаната доза. Содржи состојки кои влијаат на водената рамнотежа на телото, затоа пијте доволно количество вода!

 

Информации за алергени: Производот е изработен во објект во кој се преработуваат производи кои содржат: млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба и ракови.

SHOPPING CART

close