Dark Light
-12%
, , , , , , ,

DIET WHEY PROTEIN 1kg – 40 servings

Availability:

Out of stock


‘-       Конјугирана линолна киселина во прав и Л-катнитин

–       Ниска содржина на јаглехидрати и шеќери

–       Екстракт од зелен чај

–       Халал сертифициран производ

1.490 ден 1.690 ден

Clear

Diet Whey е до сега најнапредниот достапен протеински додаток во исхраната , во кој се комбинирани протеински изолат и концентрат од сурутка, со конјугирана линоленска киселина, Л-карнитин и зелен чај, што резултира со протеинска мешавина со екстремно ниска содржина на јаглехидрати. Фокусирајќи се на комбинацијата на витални нутриенти и состојки успеавме да го создадеме овој додаток во исхраната со одличен вкус за сите лица кои сакаат поедноставен пристап кон дневниот внес на протеини.

Главни карактеристики

–       Конјугирана линолна киселина во прав и Л-катнитин –       Ниска содржина на јаглехидрати и шеќери
–       Екстракт од зелен чај –       Халал сертифициран производ

Секоја состојка во оваа серија е подложена на строг преглед и тестирање за забранети супстанции пред производство под мониторирана програма. Финалните производи потоа се произведуваат и пакуваат во акредитирана лабораторија со ISO 22000, BRC, GMP и Halal стандарди за да се обезбеди највисоко ниво на сигурност за спортистите кои ги користат.

Внимание: Консултирајте се со лекар пред употребување на производот, доколку имате помалку од 18 години, сте бремени или доите, или доколку имате или се сомневате во некаква медицинска состојба или земате лекови. Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Складирајте на ладно, суво место, подалеку од дофат на деца. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

 

 

 

 

SHOPPING CART

close