Dark Light
-19%

COMBAT 100% WHEY PROTEIN

Availability:

Out of stock


Kлучни карактеристики

  • 25 g 100% протеин од сурутка
  • Содржи протеински изолат и концентрат од сурутка
  • Одличен вкус и лесен за мешање
  • Тестиран за забранети состојки
  • Без вештачки бои

 

1.690 ден2.990 ден

Clear

Ултра премиум 100% протеин од сурутка

Секоја мерица од Combat 100% Whey™ содржи 25g 100% протеин од сурутка како изолат и концентрат на протеин од сурутка за да помогне во задоволувањето на Вашите дневни потреби за пртеини. Покрај тоа, Combat 100% Whey ™ е без вештачки бои и полнила.

Добијте повеќе оД секоја мерица

Земете во било кое време од денот, пред или по тренинг, за да го поттикнете спортистот во себе со ултра премиум, квалитетно протеинско искуство.

Квалитет во најдобра смисла

Combat 100% Whey™ е тестиран за забранети супстанции, како за верификација на тврдењата за протеините наведени на амбалажата. Имаме над 20 милиони производи сертифицирани со глобално признаен Informed-Choice до денес. Во MusclePharm®, одиме на поголемо растојание за да им обезбедиме на нашите клиенти да добијат токму она што го очекуваат. Ги тестираме сите серии за забранети супстанции, како и квалитет на протеините, за да потврдиме дека доследно даваме 25 g протеини. Тоа е причината зошто милиони клиенти му веруваат на MusclePharm®.

 

 

SKU: N/A Category:

SHOPPING CART

close