Dark Light
, ,

Clarinol CLA – 60 капсули

Availability:

Out of stock


Clarinol CLA – 60 капсули – додаток во исхраната

790 ден

Out of stock

Clarinol CLA – 60 капсули – додаток во исхраната

Количество во капсула

Clarinol® CLA (конјугирана линолна киселина) – 800 mg

Состав: Clarinol® CLA (конјугирана линолна киселина) A-80, капсула (желатин (говедско потекло)), хумектант (глицерол), антиоксидант (екстракт богат со токоферол*).

*Токоферол е друго име за витамин Е.

Додатоците во исхрана не служат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. По отворањето добро затворете. Складирајте на ладно, суво место, подалеку од дофат на мали деца. Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

SHOPPING CART

close