Dark Light
-22%
, , ,

Boogieman Shot – 100 ml


CONCENTRATED PRE-WORKOUT FORMULA

  • A COMPLEX OF BETA-ALANINE, CAFFEINE, L-ARGININE, L-CITRULLINE AND INOSINE
  • A COMFORTABLE SHOT
  • DELICIOUS PRE-WORKOUT

70 ден 90 ден

Boogieman Shot. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи. Содржи кофеин. Не се препорачува за деца и бремени жени (200 mg во дневна доза – 50 ml). Со вкус на грејпфрут лимета.  Формула за пред тренинг. Boogieman Shot e дизајниран за професионални спортисти. Препорачаната дневна доза е 50 ml.

Препорачана употреба: Едно сервирање од производот – 50 Ml (1/2 шише) испијте 30 минути пред тренинг. Земете едно сервирање дневно. Внимание: Не земајте пред спиење.

Состав: вода; бета-аланин; таурин; Л-аргинин алфакетоглутарат (AAKG); Л-цитрулин малат; безводен кофеин, инозитол; регулатор на киселост – натриум цитрат; ароми; малтодекстрин; засладувачи – ацесулфам К, сукралоза, неотам; конзерванси – калиум сорбат, натриум бензоат.

SHOPPING CART

close