Dark Light
-22%
, , ,

Boogieman – 300 g – Bubble Gum


POWERFUL PRE-WORKOUT BOOSTER

  • HELLISHLY STRONG PRE-WORKOUT SUPPLEMENTATION
  • CONTAINS MAGNESIUM, WHICH HELPS IN THE PROPER FUNCTIONING OF THE MUSCLES
  • TO BE USED BEFORE THE MOST DEMANDING TRAINING AND COMPETITIONS

1.390 ден 1.790 ден

BOOGIEMAN. Додаток во исхраната. Со засладувач. Содржи кофеин. Не се препорачува за деца или бремени жени (50 mg дневна доза – 3,3 g). Со вкус на гума за жвакање. BOOGIEMAN е наменет за професионални спортисти. Препорачаната дневна доза е 3,3 g (1/2 дозер).

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: Растворите една порција од производот 3,3 g (1/2 дозер) во 300 ml вода во шејкер. Земете 30 минути пред вежбање. Ве молиме запомнете: Не земајте пред спиење!

СОСТОЈКИ: цитрулин малат (25%); бета-аланин (24%); Л-аргинин алфа-кетоглутарат (15%); таурин; Л-тирозин; средство против згрутчување – силициум диоксид; ароми; малтодекстрин; безводен кофеин; алфа-липоична киселина; екстракт од корејски женшен [корен] (Panax Ginseng) [10% женсенозиди]; згуснувач – целулозна гума; екстракт од златен корен [корен] (Rhodiola Rosea) [3% росавини]; засладувачи – сукралоза, натриум цикламат, натриум сахаринат; ниацин (никотинамид); тиамин (тиамин хидрохлорид); витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид); витамин Б12 (5’-деоксиаденозилкобаламин).

SHOPPING CART

close