Dark Light
-10%
, ,

BLADE ANABOLIC WHEY 2000gr

Availability:

Out of stock


  • 21 gr протеин во порција
  •  4гр. креатин монохидрат во доза
  • 4,5 gр BCAA во секоја порција
  • Лесно мешање
  • Одличен вкус

2.690 ден 2.990 ден

Clear

Blade Sport Anabolic Whey е 100% чист протеин од сурутка, мицеларен казеин и додаток од креатин монохидрат(4гр. во доза). Оваа иновативна формула е направена од најдобрите микрофилтрирани протеински концентрат и изолат од сурутка кои овозможуваат оптимално хранење и одржување на мускулите. Една порција содржи 21гр. протеин и 4.5гр BCAA, кои се неопходни за зголемување на квалитетна мускулна маса.  

Препорачана употреба: Измешајте 1 мерица (40g) во 250ml вода. Може да се зема во кое било време, пред или после тренинг, дење или ноќе.

SHOPPING CART

close