Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Be Healthy Еритритол 100%, 200g

Бренд:

230 ден

Еритритол е природен засладувач, вид на шеќерен алкохол, кој природно фо има во крушите, лубениците, грозјето и некои сортни печурки.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Еритритол е природен засладувач, вид на шеќерен алкохол, кој природно фо има во крушите, лубениците, грозјето и некои сортни печурки.
Одлична алтернатива за шеќер која не додава калориска вредност на храната или пијалокот, особено кога се додава во вашето омилено кафе.
Исто така, природно се наоѓа во човечките ткива и телесните течности. Еритреитолот има вкус кој е скоро идентичен со шеќерот, но е 30% помалку сладок од шеќерот. Неговиот гликемиски индекс е 0, што значи дека тој воопшто не го зголемува нивото на гликоза во крвта.
Содржи само 0,2 Kcal/100g, што е 99,9% помалку од белиот шеќер.
Погоден за користење кај деца, дијабетичари и сите оние кои сакаат да го контролираат ниското ниво на шеќер во крвта и истовремено да ослабнат.

Начин на употреба

Како замена за шеќер во храна (готвење, печење) и пијалоци.

Дозирање

1,3 лажичка еритритол = 1 лажичка шеќер

Состав

100% Еритритол

Здравствени придобивки

  • Природен засладувач со 0 калории.
  • Гликемиски индекс 0 – не го зголемува нивото на шеќер во крвта.
  • Нето јаглехидрати 0 – не предизвикува таложење на јаглехидратите во организмот
  • Ја намалува потребата за шеќер и јаглехидрати.
  • Сосема безбеден, без несакани ефекти, за разлика од повеќето вештачки засладувачи.
  • Не предизвикува развој на бактерии и габи, како што се кариес или кандида.
  • Многу лесно сварлив.
  • Има антиоксидантни својства.
  • Нема познати несакани ефекти ( за разлика од некои вештачки засладувачи ) не предизвикува зависност.
  • Научниците истакнуваат дека 25-35г. Еритритол дневно многу лесно се толерира.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Be Healthy Erythritol-200g-Powerhouse Skopje Macedonia
Гледате: Be Healthy Еритритол 100%, 200g 230 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори