Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Достапно

Azgard Creatine Pure NANO 300g (60 servings)

Бренд:

1.090 ден

Чист креатин нано монохидрат за зголемување на мускулната моќ. Секоја порција обезбедува полни 4,9 g 100% чист креатин монохидрат за да се зголеми мускулната моќ во последователни изливи на краткорочни, висок интензитет, повторени вежби. Зошто креатин нано? Содржи 100% чист креатин монохидрат во нано форма што е над 1250 пати помали честички отколку во микронизиран креатин, што ја зголемува ефикасноста на апсорпција.

  • Бесплатна достава над 2000 ден
  • Достава во Скопје уште истиот ден
  • Достава низ цела Македонија
  • Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

Нутритивни факти

Во сервирање: 5 g; вкупно дози во пакувањето: 60

Креатин монохидрат 4590 mg

Состав: креатин монохидрат, средство против згрутчување: силициум диоксид.

Информации за алергени: Може да содржи житарки (глутен)сојамлеко.

Рок на употреба: означено на пакувањето.

Препораки за складирање: Чувајте на собна температура, на суво место во затворено пакување. Чувајте надвор од дофат на деца!

Инструкции за употреба: растворете 5 g (1 дозер) во 250 ml вода. Земете еднаш дневно, пред тренинг. Пакувањето содржи дозер. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците на исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Производот е наменет за возрасни лица.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

Гледате: Azgard Creatine Pure NANO 300g (60 servings) 1.090 ден
Додај во кошница
error:
Кошничка затвори