Dark Light
-22%
, ,

Arginine PRO Kyowa® Quality 80 tablets


Аrginine PRО е додаток во исхраната наменет за зголемена потреба на Л-аргинин, посебно за спортисти кои практикуваат интензивни физички активности. Производот содржи аргинин хидрохлорид, од брендот KyowaQuality®, гаранција за квалитет.

690 ден 890 ден

Аrginine PRО

80 таблети                      40 дози             104 g нето тежина

Додаток во исхраната

Аrginine PRО е додаток во исхраната наменет за зголемена потреба на Л-аргинин, посебно за спортисти кои практикуваат интензивни физички активности. Производот содржи аргинин хидрохлорид, од брендот KyowaQuality®, гаранција за квалитет.

Употреба: Земете 2 таблети, еднаш дневно пред, со чаша вода или друг напиток по ваша желба, на празен стомак, 20-30 минути пред тренинг или пред спиење.

SHOPPING CART

close