Powerhouse

Плаќање при подигнување на нарачката

Бесплатна достава над 2000 ден

100% Оригинални Производи

Бесплатна достава над 2000 ден!

Availability: Недостапно

Amix IsoHD 90 CFM Protein, 800g

Бренд:
Шифра: N/A

Без аспартам ✔

IsoHD 90 CFM Protein е одличен нов протеински додаток за храна дизајниран и развиен од Amix™. Содржи инстантизиран CFM протеин од сурутка изолат со протеински фракции. Овој додаток од 100% протеин од сурутка е дополнително поддржан со високи дози на L-глутамин, PepForm™ Triple-Matrix, AminoGen ензими и LactoSpore™ пробиотици.

Нето содржина: 800 g | 27 порции

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Бесплатна достава над 2000 ден
Достава во Скопје уште истиот ден
Достава низ цела Македонија
Плаќање при подигнување на нарачката

Опис

IsoHD® 90 CFM протеин

IsoHD® 90 CFM Protein е одличен нов протеински додаток за храна дизајниран и развиен од Amix™. Содржи инстантизиран CFM® протеин од сурутка изолат со протеински фракции. Овој додаток од 100% протеин од сурутка е дополнително поддржан од високи дози на L-глутамин, PepForm™ Triple-Matrix, AminoGen® ензими и LactoSpore™ пробиотици.

Придобивки:

  • протеинот придонесува за раст на мускулната маса
  • протеинот придонесува за одржување на мускулната маса
  • со бактерии на цревната микрофлора Lactospore™
  • со AminoGen® и PepForm™ Triple-Matrix
  • без аспартам
  • Деликатна и кремаста
  • Висок инстант протеин

CFM® – системот за микрофилтрација со вкрстен проток е нежен процес со користење на најсовремена технологија. Овој природен процес на ниска топлина резултира со високи нивоа на неденатурирани протеини и дава производ со одличен вкус и оптимални хранливи квалитети, кој ги вклучува сите главни протеини од сурутка, како и протеински микрофракции и биоактивни пептиди.

Л-глутаминот е најзастапената несуштинска аминокиселина во телото, која опфаќа повеќе од 60% од слободниот базен на аминокиселини во скелетните мускули и повеќе од 20% од вкупните циркулирачки амино киселини. Л-глутаминот игра улога во синтезата на протеините како протеиногена амино киселина, ја поддржува регенерацијата на мускулните ткива, ги активира имуните клетки.

PepForm™ Triple-Matrix е комбинација од PepForm™ BCAA 2:1:1, PepForm™ леуцин пептиди и PepForm™ триптофан пептиди во сооднос 1:1:1. Овие компоненти се направени со сопствен процес кој комбинира амино киселини од слободна форма со пептиди изолирани од свежа слатка сурутка користејќи напредни технологии за фракционирање и сепарација.

Aminogen® е природно добиена патентирана растителна ензимска состојка и совршена врска за сите кои треба да го поддржат неговото варење, особено спортистите кои користат специјална диета.

LactoSpore™ (Lactobacillus sporogenes, Bacillus coagulans) се разновидни пробиотици, кои обезбедуваат корисни бактерии кои помагаат за поддршка на дигестивното здравје и одржување на имунолошкиот систем. Преку орална администрација, овие спори преживуваат на киселата гастрична средина и се активираат поради ниската pH вредност, механичкото раздвижување на желудникот и водата во желудечната средина.

Употреба

Измешајте 1 дозерка (30 g) со 200-300 ml вода или млеко со малку маснотии. Користете блендер и земете го по изведбата. Дневната доза е 2-3 порции.

Нутритивни вредности

Хранливи вредности во 30 g во 100 g
Енергетски вредности 479 kJ/113 kcal 1597 kJ/376 kcal
Вкупни масти 0.51 g 1.7 g
Заситени масти 0.07 g 0.25 g
Вкупни Јаглехидрати 0.28 g 0.95 g
Шеќери 0.01 g 0.05 g
Протеини (Сув основ) 27 g 90 g
Сол 0.08 g 0.26 g
L-Глутамин 3,000 mg 10,000 mg
PepForm® Тројно-Матричен 1:1:1 450 mg 1,500 mg
AminoGen® Патентиран Протеазен Микс 30 mg 100 mg
LactoSpore® 283,500,000 спорови 945,000,000 спорови

Референтен внес на просечен возрасен (8400 kj/2000 kcal).

Состојки

Инстантизиран CFM® протеин од сурутка /од млеко/ со протеински фракции, инстантизиран протеин од сурутка /од млеко/, L-глутамин, какао во прав (само во вкусови на двојно холандско чоколадо и мока-чоко-кафе), арома, PepForm® Тројна матрица (PepForm® L-леуцин пептиди [пептиди од сурутка /од млеко/, L-леуцин], PepForm® BCAA пептиди [пептиди од сурутка /од млеко/, L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин], Pep- Форм® Триптофан пептиди [пептиди од сурутка /од млеко/, L-триптофан]); стабилизатор: натриум карбоксиметилцелулоза; емулгатор: соја лецитин; какао во прав (само со вкус на двојно бело чоколадо), патентирана мешавина на протеаза AminoGen® (малтодекстрин, протеаза), засладувачи: сукралоза и ацесулфам-К; LactoSpore™ (Bacillus coagulans, малтодекстрин), сол, боја: куркумин (само со вкус на млечна ванила).

Предупредување за алергени: Може да содржи траги од јајца, глутен, риба, јаткасти плодови, кикирики и школки (ракови и мекотели).

Предупредувања

Не се препорачува за деца и бремени жени или доилки. Да се чува подалеку од дофат на деца. Лица со алергии или преосетливост на некоја од состојките не треба да го консумираат овој производ. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не ја заменуваат урамнотежената исхрана и здравиот начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да го користите овој производ ако страдате од проблеми со крвниот притисок или други здравствени проблеми. Неопходно е да се консултирате со лекар или експерт пред да земете каков било додаток во исхраната. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од топлина, замрзнување и влажност.

Советни информации

Иако правиме максимални напори за да се осигураме дека информациите за производот се ажурирани, ве молиме секогаш читајте ги етикетите, предупредувањата и упатствата дадени со производот. Доколку се сомневате, ве молиме контактирајте не или проверете ја веб-страницата на производителот за повеќе информации за производот.

Дополнителни информации

Вкусови

Double Dutch Chocolate

Критики

Нема критики сеуште.

Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.

error:
Кошничка затвори