Dark Light
-10%
, , , ,

Ai-LIPOROL® 180 caps & 20 caps


AI-LIPOROL е додаток во исхраната базиран на глукоманан, со растителни екстракти и кофеин, назначен во контекст на нискокалорични диети насочени кон контролирање и намалување на телесната тежина.

390 ден3.160 ден

Clear

AI-LIPOROL е додаток во исхраната базиран на глукоманан, со растителни екстракти и кофеин, назначен во контекст на нискокалорични диети насочени кон контролирање и намалување на телесната тежина. Во комбинација со нискокалорична диета глукомананот придонесува за губење на тежината (корисен ефект се постигнува со дневна доза од 3 g глукоманан во три дози од 1 g, секоја, со 1-2 чаши вода, пред оброците и во комбинација со нискокалорична диета). Покрај тоа, екстрактот од горчлив портокал го стимулира метаболизмот, особено метаболизмот на липидите, и придонесува за рамнотежа на телесната тежина (заедно со зелениот чај). Гвинејскиот бибер има дигестивна функција и поддржува редовни гастроинтестинален мотилитет и отстранување на гас, додека чили пиперката придонесува за редовно функционирање на кардиоваскуларниот систем и нормална циркулација на крвта. Екстрактот од какао (заедно со зелениот чај) дава тонизирачка и метаболичка поддршка и е антиоксидант. Производот е комплетиран со кофеин.

ПРЕДУПРЕДУВАЊА: Не ја надминувjате препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Разновидната и урамнотежена исхрана и здравиот начин на живот се важни. Да се чува подалеку од дофат на деца под три години. Не ја надминувајте вкупната дневна доза од 400 mg кофеин од сите извори. Не го земајте овој производ пред спиење или непосредно пред спиење, или во комбинација со алкохол. Не се препорачува употреба на производот за време на бременост, лактација и под 12 години. Консултирајте се со вашиот лекар пред употреба ако доколку имате кардиоваскуларни проблеми. Производот треба да се користи во комбинација со адекватна нискокалорична диета и здрав начин на живот со добро ниво на физичка активност. Доколку сакате да го употребувате производот во период подолг од 3 недели, треба да се консултирате со лекар

Да се ​​чува на ладно и суво место, подалеку од извори на топлина и светлина. Затворете добро по употреба.

Додаток во исхраната.

SHOPPING CART

close