Dark Light
-16%
,

100% WHEY PROTEIN (2,35 KG)

Availability:

Out of stock


100% Whey Protein*

  • WITHOUT ADDED SUGAR**
  • GLUTEN-FREE***
  • PALM OIL-FREE
  • 100% PROTEIN FROM WHEY

3.190 ден 3.790 ден

100% Whey Protein Professional

пијалак со вкус во прав, со протеини од сурутка, аминокиселини, растителни ензими и засладувачи

 Употреба: измешајте 1 сервирање (30 g = ¾ дозер) во 250 ml вода. Во деновите кога имате тренинг, земете едно сервирање по тренинг. Во деновите кога не вежбате, земете 1 сервирање во било кој период од денот.

 Состав: инстант протеини од сурутка 88% {протеински концентрат од сурутка (млеко) [емулгатор: лецитини (соја)], протеински изолат од сурутка [млеко] [емулгатор: лецитини (соја)]}, таурин 3,3%, ароми, Л-аргинин 1,7%, Л -Глутамин 1,7%, сол, какао во прав со намалена масленост, згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), Л-леуцин 0,3%, агенс против згрутчување (силициум диоксид), бромелаин од ананас 0,07% (1200 GDU/g), папаин од папаја 0,07% (1,5 FIP U/mg).

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасто овошје, целер, риба, ракови и состојки кои содржат сулфур диоксид.

 

 

SKU: N/A Categories: ,

SHOPPING CART

close