Dark Light
-13%
, ,

100% WHEY ISOLATE 2000 gr


100% Whey Isolate*

  • 100% PROTEIN FROM WHEY ISOLATE
  • WITH ADDED L-GLUTAMINE AND L-ARGININE
  • SUGAR FREE***
  • GLUTEN FREE****
  • PALM OIL FREE

4.350 ден 4.990 ден

 100% Whey Isolate

Протеински пијалак во прав со додадени аминокиселини

Без додаден

шеќер

Без

глутен

Без

палмово масло

Со додадени Л-глутамин и Л-аргинин 100% протеин од изолат од сурутка

 

Пијалак во прав со вкус со протеински изолат од сурутка, Л-глутамин, Л-аргинин и засладувачи

Состав: инстант протеински изолат од сурутка 84% [протеински изолат од сурутка емулгатор: лецитини (соја)], ароми, Л-глутамин 5,3%, Л-аргинин 1,2%, сол, згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), какао во прав со намалена масленост.

 

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, соја, кикирики, јаткасто овошје, целер, риба, ракови и состојки кои содржат сулфур диоксид. Содржи млеко и соја.

 

Вкус

Cookies and Cream

SHOPPING CART

close