Dark Light
-25%
, ,

100 ISO ZERO Whey Isolate

Availability:

Out of stock


100 Iso Zero е протеински напиток со вкус на ванила

28дози 700 гр & 80 дози 2000гр

0 Јагленихидрати

0 Шекер

0 Масти

0 Лактоза

22 гр изолат во доза од 25 гр

1.490 ден3.390 ден

Clear

100 Iso Zero е протеински напиток со вкус на ванила во прав со засладувачи. Производот е направен од екстремно рафиниран извор на протеин од сурутка, што резултира со формула со максимална содржина на протеини и практично нула јаглехидрати, шеќери и масти, за оние кои сакаат топ перформанси. Научно е докажано дека комбинацијата на интензивни физички вежби и зголемен внес на протеини доведува до раст и одржување на мускулната маса и одржување на нормални коски*. Покрај работењето само со висококвалитетни производители на суровини, ние ги тестираме нашите протеини преку ригорозни анализи, што резултира со производ кој исто така има одличен вкус. 100 Iso Zero го збогативме со DigeZyme® дигестивни ензими (DigeZyme® е регистриран заштитен знак на Sabinsa Europe GmbH). *Овие здравствени тврдења се одобрени од Европската агенција за безбедност на храна (EFSA) и Европската комисија (ЕК).

 

 

SHOPPING CART

close