Dark Light
-16%
, ,

Маѕѕ Perfection – 4400 g | 73 сервирања 

Availability:

Out of stock


Mass Perfection е протеински шејк во прав со додадени јаглехидрати, засладен со шеќери и засладувачи. Комбинацијата од протеини и јаглехидрати го прави производот идеален за добивање на телесна маса.

3.090 ден 3.690 ден

Clear

Mass Perfection е протеински шејк во прав со додадени јаглехидрати, засладен со шеќери и засладувачи. Комбинацијата од протеини и јаглехидрати го прави производот идеален за добивање на телесна маса.

Нето маса: 4400 g | 73 сервирања

Состав: Овесно брашно (глутен), концентрат на протеини од млеко, инстантизиран протеински изолат од сурутка [млеко и емулгатор (соја лецитин)], инстантизиран протеински концентрат од сурутка (млеко), вкус, фруктоза, изомалтулоза** (Palatinose™), Л-глутамин,  брашно од ориз, агенс против згрутчување (силициум диоксид), згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам-К, сукралоза), боја (каротеини).

** Изомалтолозата е извор на гликоза и фруктоза.

По отворањето добро затворете. Складирајте на ладно, суво и темно место.

Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

SHOPPING CART

close